[ * ] [ 3 / b / cp / r+oc / waifu / wiz ] [ btc / c / c++ / fso / h / kib / ku / lsd / psl / sci / trv / vg ] [ a / ac / fr / hk / lit / mu / tv / x ] [ med / pr / pro / psy / sex / soc / sr / fa ] [ chan / meta / rcp ] [ szukaj ] [ Chan Wiki ]

Katalog (/ku/)

Sortuj wg.: Rozmiar obrazków:
R: 5 / I: 0

Jak znaleźć dobre pomidory?

Gdzie kupować pomidory, większość pomidorów, które kupuję, smakuje jak słodka woda z cukrem. Jakie rodzaje pomidorów powinienem kupować i co powinienem sprawdzić, aby wiedzieć, że nie dostaję złych pomidorów?
R: 13 / I: 3
anony, istnieje jakaś obieraczka dla ziemniaków dla debila na prąd która nie kosztuje setek złotych daje radę jako tako? ułomek ziemniaczany hir, a chcę uczynić z pyr podstawę diety, tylko obieranie to gówno.
R: 13 / I: 0

Alkohol

Alko fred
R: 15 / I: 5

Biedronka fred

Siemano anony, polećcie coś do żarcia bez prundu, w robocie jestem a tam nie mam nawet czajnika. No, nożyk i łyzkę mogę wziąźć z domu, preferowany sklep biedronka. Obecnie jak bardzo jestem głodny to kupuje chamskie burgery z kurczaka dania ekspress konspol holding i bułeczki do tego
R: 2 / I: 0

Gastro

Dla retardów z /*/ którzy są ślepi i nie patrzą która to nitka: to jest >>>/ku/ i nie wrzucać mi tu objawów gastro z >>>/lsd/

gastronomia, bary i kebaby, usługi glovo-podobne, dowóz żarcia z supermarketu do domu - wszystko z tym związane, mile widziane.

Auchan i lidl widziałem że oferują żarcie na dowóz ale nie dla mojego miasta, protipy? Glovo ssie strasznie podobno
R: 11 / I: 1

YERBA MATE

Drodzy interlokutorzy, otwieram na'vi freda o wszelkopostaciowej yerba mate.

Omówmy takie ważne tematy jak marki, rodzaje suszu, dodatki ziołowe najlepiej komponujące się ze smakiem danego suszu, bombilla/bomba czy french press, jeśli yerba mate w butelce to która itd.

Pośmiejemy się z tych, którzy w każdym przebarwieniu na Palo Santo widzą śmiercionośną pleśń.

Oraz podebatujemy nad tym kto jest bardziej sexy - Cejrowski czy Czajnikowy.
R: 2 / I: 0

Chleb

Bułki, bułeczki, rogale, gofry, piekarnie, gotowanie własnego chleba i inny szajs, mile widziany.

Anonki robiły chleb z ziemniakami? Podobno długo trzyma i się nie psuje.
R: 8 / I: 0
Napoje energetyzujące
R: 2 / I: 0

/soup/ Zupy

Zupy, buliony, makarony, biskwity, owsianki mile widziane.
R: 10 / I: 0

/ctg/ Kawa oficjalny

R: 3 / I: 0

/deenz/ konserwy

Nie wiem jak inni ale ja kupuje je jedynie na czarną godzinę, bo biorę taką puche odgrzewam i coś tam zjem. jak nie mam czasu babrać się w kupowanie obiadów czy zamawianie.
Od siebie mogę polecić:

mięso: krakus ofc
zupy: Herby, profi to jebane gówno
ryby: BMC byczki
Dania gotowe: Kuchnia staropolska np. leczo
Warzywne: trudno cokolwiek wskazać, wszystko co testowałem smakuje jak gówno a jeśli jeszcze raz zobaczę mieszankę marchwii groszku i kukurydzy to zacznę rzygać. Ja bym się przełamał i użył lodówki i tych warzywek na patelni z hortexu

osoby tworzące własne żarcie do słoikow także mile widziane. Osobiście gotuję 15 litrów zupy, pakuje do sloików i mam na cały tydzień. Cebula nie zgnije (ale nie wiem jak w dłuższym okresie).
R: 1 / I: 0

Kiełbasa generalny

R: 21 / I: 1

/csg/ - Chińskie Śmieci Generalny / Tanie żarcie fred

Witam. Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny

A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.
Aby przezyć miesiąc za 100 zł potrzeba:

24l mleka pełnego
10 oswianek 400 g
miód 1 kg

250 ml mleka * 3 posiłki dziennie = 750 ml + 31 dni = 23250 ml
50 g płatków owsianych * 3 = 150 ml + 31 dni = 4650 g
6 g miodu * 3 = 18 ml + 31 dni = 558 g

ceny z auchan

mleko 3.2% 2.25 zł
płatki owsiane błyskawiczne 1.99 zł
kilo miodu gryczanego - 28.38

2.25 * 24 = 54 zł
1.99 * 10 = 19.90 zł
54 + 19.90 + 28.38 = 102.28 zł

zostaje mniejsza połowa miodu na powtórzenie takiego miesiąca. Nieźle.

Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.
Pozdrawiam.
R: 11 / I: 1
Kurwa anony rozjebałem system, dieta czokoszokowa to przy tym gónwo. Postuje mój autorski pomysł, który stosuje już drugi tydzień:
Koszt jednego posiłku:
- 1 woreczek ryżu 100g - 0.5zł
- 250ml mleka - 0.5zł
Dziennie zjadamy 2 takie posiłki - dzienny koszt wyżywienia 2zł
Gotujemy ryż i zalewamy mlekiem i jemy, jest to bardzo sycący posiłek nie wiem jak tam z witaminami itp. ale tbw, jadę już na tej diecie drugi tydzień i na razie wszystko ok, w niedziele byłem tylko u babke to zjadłem dodatkowo normalny obiad tj. udko z ziemniakami. Dodatkowym plusem tej diety jest to że bardzo mało się rucha, jak normalnie jadłem to codziennie musiałem się wyruchać teraz co trzeci dzień
R: 7 / I: 0

/tea/

Herbaciany. Ja zaparzam sagunię i się w tłum wmiesz.
R: 11 / I: 0
Kunoni, jak to w końcu jest z tym tzw cross-contamination?
Za każdym razem jak czytam jakieś anglojęzyczne strony (głównie pisane przez amerykańców) to straszą żeby nie myć kurczaka bo hurrr się zarazki po całej kuchni rozniosą.
Może nie do pomyślenia jest dla nich by myć narzędzia, ręce oraz powierzchnię pracy w trakcie xD ale może to nie wystarczy i to ja o czymś nie wiem.